MATSALSGRUPP, 7 delar, "Cortina", Svante Skogh, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.

Jakarandafanér. Ben med mässingsornament. Bord med två iläggsskivor á 40. Diam 118 (tot l 198), h 73. 6 stolar med spjälad rygg.

Slitage. Repor och rispor i skivan.

Utropspris
6 000 SEK