Allmoge
340418

PARTI ALLMOGEFÖREMÅL, 9 delar, trä, enl uppg Hälsingland, 18/1900-tal.

Stallykta, 2 svepaskar, en med ägarmärkning samt dat 1892, laggkärl, bär ägarmärkning samt dat 1844, 5 slevar. H 3-37.

Slitage. Sprickor. Repor. Lykta med anlupet glas och flisor.

Utropspris
1 500 SEK