SPEGEL, provinsiell empire, 1800-tal.

Överstycke med tryck "South Atlantic - Foundring of The M.S.S. "American", off Cap Palmas". Spegel ram i trä med målad imitation i mahogny på glas. B 18, H 38.

Slitage. Märken och repor. Torrsprickor. Nagg. Anlupet glas. Sprickor. Ej examinerad ur ram. Trycket senare.

Utropspris
1 500 SEK