PARTI GLASFÖREMÅL, 3 st, bla Wärf, Kosta Boda. 1900-talets slut.

Vas, klarglas samt opalinglas, sign Kosta Boda Atelje 112808002 Wärf. Skål, blå samt gul glasmassa. Skål, slipat klarglas, sign Orrefors. H 7-14,5.

Den slipade skålen med nagg.

Utropspris
1 200 SEK