Robert Wilhelm Ekman

(Finland, 1808-1873)
Robert Wilhelm Ekman
(Finland, 1808-1873)

ROBERT WILHELM EKMAN, tillskr, olja på duk, ej sign.

Vid sjukhussängen. 65 x 54. Intyg från Sixten Strömbom på Nationalmuseum á tergo.

Krackeleringar. Lagning.

Utropspris
5 000 SEK