Madeleine Pyk – en samling F769

KONSTGLAS, 3 st, Timo Sarpaneva, "Arkipelago", samt Unto Suominen, sign. Notsjö -63.

Vas samt ljusstak Arkipelago. Klart och blått glas, h. 19 - 20.
Vas gröntonat och klart glas, fasettslipad fot, h 26.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
150 EUR