CHIFFONJE, nyrenässans, 1800-talets slut.

Mahogny och rotfaner, skurna lister, 4 lådor, skrivklaff. L 115 b 55 138.

Slitage. Sprickor i faner. Sprickor. Pennmärken. Avslag. Fläckar. Skrivklaff låst. Nyckel saknas.

Lådor ej låsta. Skrivklaff låst.

Utropspris
3 000 SEK