Ströare, ett par med importstmplr, en större ströare, lockburk, skedar i olika modeller med otydl utländska stmplr samt en liten bägare. En sked, gaffel och servettringar samt 7 mindre bägare med ryska stmplr. Bägare, K Andersson, 1895. H 4 - 15,5. L 11 - 19.
Bruksslitage. En del delar med bucklor. Anlupna. Locket på den stora ströaren går ej att fästa.