VÄCKARUR och FICKUR, 2+1st, 18k guld (fickur), bla Eterna o Bavaria, 1930-tal resp tid 1900-tal. Vikt (fickur) 31,6g.

Väckarur sk "Kodak väckarur", Bavaria, 1930-tal, brunt konstläder fodral, h (öppen) 9. Reseur/Väckarur, Eterna, fickur, stål, diam 52mm, liten sekundvisare, mineralglas, konstläderfodral medföljer. Damur, ankargång, emaljurtavla, liten sekundvisare, plastglas, två guldboetter, diam 33mm.

Bavaria med skadad uppdragsfunktion. Skadad flourescens, slitage på fodral. Eterna, slitage, repor, fyllnad i siffror med skador, fodral med slitage och fläckar, slitet urverk. Fickur med slitage, bucklor, repor. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK