PARTI BESTICK, ca 40 delar, silver, bla CA Wietzlow, Tyskland, 1800-1900-tal. Tot vikt ca 790 gram.

10 dessertskedar med floral dekor och initialerna CD under adlig krona, strösked modell Gammal fransk, Anders Lundqvist, Stockholm 1831, såsslev med svarvat trähandtag, 8 kaffeskedar modell Gammal fransk, troligen Johan Erik Åhlén i Sala, diverse skedar av olika modell samt mindre gafflar. Penna av silver medföljer. L 9-22.

Slitage, flera med graverade initialer. Några skedar med bucklor. Såsslevens skaft med skadad benknopp.

Utropspris
2 500 SEK