PARTI GLAS, 19 delar, bl.a. Karhula och Notsjö, Finland, 1800-tal samt sekelskiftet 1800/1900.

Klart pressglas samt blåsta glas.
3 karaffer
7 dricksglas
5+1 assietter
sockerskål
tratt
filbunke
H 4-32, diam. 11-23,5

Slitage, skador, missfärgade.

Utropspris
200 EUR