BOK, "Skånska herregårdar" av Gustaf Ljunggren, Lund 1852-63.

Illustrerad av Fr Richardt. Hedbergband, helfranskt skinn med präglad och förgylld dekor.

Slitage, ej genomgånget.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
1 500 SEK