JOAN MIRÓ, etsning och färgakvatint, 1976, signerad med blyerts XXVIII/L, tryckt av Morsang Paris.
Utan titel, ur: "Le marteau sans maître". Utgiven av Le Vent d'Arles, Paris. 44 x 66 cm (Japan papper).
Hanteringsveck, veck i övre hörnen. Rester av tejp i övre hörnen som lyser svagt igenom.
Dupin 967.