LIT DE REPOS, gustaviansk stil, 1900-tal.

Grålackerad. Uppsvängd rygg med rosettkrön. Sarger med band- och pärlstav. Kannelerade ben med rosettanfanger. Lös stoppad sittdyna. L c:a 150, h 102.

Slitage, smärre skador, fogglipor och fläckar. Ett ben med lagning. Färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK