Madeleine Pyk – en samling F769

BOKVERK, vol I-IV, "Essai sur la Physiognomonie destinè a faire Connoitre l`homme..." av JG Lavater, Haag 1781-1803.

Rikt illustrerade. Halvfranska skinnband från 1800-talet.

Slitage, fuktfläckar, enstaka obetydlig skada på bokband, ej genomgångna.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
5 000 SEK