VÄGGLAMPOR, 3 st, Firma Svenskt Tenn, modell 2143, Josef Frank.

Mässing. Skärm klädd i gul textil. Ritade för Franks eget företag Haus & Garten i Österrrike, på 1920-talets slut. H ca 25 ink skärm. Väggfästen medföljer.

Ej funktionstestade. Repor. Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK