SERVISDELAR, 16 st, "Valencia" Ulla Procopé, Arabia, Finland. 1900-talets senare hälft.

4 fat
1 tekopp
Gräddkanna
Tekanna
Underlag
2 serveringsfat diam. 34 - 36
6 assietter
Smörkärl med lock av Gunvor Olin-Grönqvist medföljer.

Tekopp med spricka, underlag med litet nagg. Bruksslitage, repor.

Utropspris
400 EUR