PARTI SKÅLAR, 6 delar, Mellaneuropa 1762 - ca 1950. Vikt 503 g.

2 Tastevin, Spanien. Medlet av 1900-talet.
1 Karamellskål Sheffield 1894.
1 Karamellskål Tyskland 1929.
1 Karamellskål Holland 1931.
1 Karamellskål London Emick Romer 1762.

Bruksslitage. En skål saknar en liten del.

Utropspris
350 EUR