CHIFFONJÉ / BARSKÅP, 1900-talets mitt.

Rundade hörn, överdelen med nedfällbar glasdörr, i mitten två lådor, pardörrar med bakomliggande hyllor samt utdragbara fack. L 97, b 45+38, h 145. Nyckel finns.

Slitage, repor, en nyckelskylt saknas. Ägarmärkning.

Utropspris
200 EUR