KONSTGLAS, 2 st, sign. H. Tynell sekä Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.

Blått glas. Ytan med snäckdekor. H 25,5,
Ljusblått glas, h ca 7,5.

Kalkavlagringar i vasen, skål med kantnagg i midjan.

Utropspris
150 EUR