Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
345940

SLAGBORD, allmoge, 1800-talets första hälft.

Trären skiva med två uppfällbara slag med vardera en grind. Ett slag samt underrede rödmålat. En låda i sarg. L 95, B 63(199), H 75.

Ställvis slitage och färgbortfall. Repor. Smärre sprickor.

Utropspris
4 000 SEK