Edmond van der Meulen

(Belgien, 1841-1905)
Edmond van der Meulen
(Belgien, 1841-1905)

EDMOND VAN DER MEULEN, olja på duk, sign o dat 81.

Stilleben med frukter i korg. Ca 20 x 33.

Smärre enstaka repa, krackeleringar, smuts.

Proveniens

Lilla Bukowskis S055. Katnr: 799. 1993-05-24.

Utropspris
2 000 SEK