Även bla "Lacrymae Germaniae or The Teares of Germany..", "The Invasions of Germanie...", flertal illustrationer, sentida helfranskt skinnband med präglad och förgylld dekor, kasett.
Slitage, renoverade, ej genomgångna.
Bla Thore Virgin. Arne Nilssons samling, Sandviken.