ETUIER och DOSA, 2+1st, silver, bla två nielloarbeten, Ryssland, nyrokoko. Vikt ca292g.

Nielloarbeten, cigarrettetui samt doas med dekor i form av jägare till häst och stadssilhuett, bla Moskva, 1871. Dosa i rokokostil med driven herdescen. L 6-11

Slitage. Repor.

Utropspris
3 500 SEK