Madeleine Pyk – en samling F769

BOK, 2 vol i en, "Gothländska Samlingar allestädes med flit..." av Jöran Wallin, Stockholm 1747 resp 1776

Illustrerad. Halvfranskt skinnband.

Slitage, smärre skada upptill på ryggen, ej genomgången.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
2 000 SEK