MATSALSMÖBEL, 13 delar, jugend, 1900-talets början.

Skuren dekor med rutmönster, fruktkorg mm. 10 stolar, och 2 karmstolar. Matsalsbord, koplade ben. L 110(244), 154, h 78. Skänk med 8 lådor, dörrpar. L 181, b 59, h 123. Skåp med dörrpar, uppsvängt krön. L 166, b 61, h 237.

Enstaka torrsprickor, slitage.

Utropspris
12 000 SEK