Madeleine Pyk – en samling F769

MATSALSGRUPP, 12 stolar samt bord, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.

Mahognyfanér. 12 stolar med stoppad sits med tygklädsel. Bord på trepassfot med 6 inläggsskivor. Diam. 135, l 135+6x50. H 75.

Repor, slitage, märken, orangrepp, avlslag på stolar, senare klädsel, torrsprickor samt mindre avslag på bordets underrede.

Lösa delar medföljer.

Utropspris
6 000 SEK