SKÅP, lackarbete, Kina, 1800-/1900-tal.

Dekor av kineserier mot svart botten. Överdel med 2 dörrar och bakomliggande hyllplan. Underdel med öppningsbart l ock innanför dörrarna. Beslag av patinerad mässing. L 95. B 59. H 193.

Renoverat och kompletterat. Repor. Slagmärken. Några sprickor.

Utropspris
4 000 SEK