BESTICK, 19 st, SALTKAR, 13 st, silver bl.a. Åbo 1930-40-tal samt nysilver.

4 fruktknivar, nysilver, blad i rostfritt stål, l 7
6 sillgafflar, silver, Musslan, l 12
1 gaffel med avslutande dekor i form av ros, nysilver, l 14
7 st kaffeskedar i originaletui för 6, silver, delvis förgyllda, avslutande rosdekor, l 12
Kaktång med blom- och fågeldekor, silver, l 16,5
Saltkar, 13 st varav 5 silver och 8 nysilver.

Slitage, förgyllningen sliten.

Utropspris
150 EUR