347878

Raija Tuumi

(Finland, Född 1923)
Keramikljusstake, signerad rt, arabia. 1960-tal.

KERAMIKLJUSSTAKE, signerad RT, Arabia. 1960-tal.

Stengodsmassa innehållande chamotte. Brungröntonad. Diameter 26 cm.

Litet kantnagg.

Utropspris
300 EUR
Rekommendationer