SKRIVBORD, "Pl. Uddebo", Svante Skogh, Aktiebolaget Möbelfabriken Balder, Vaggeryd, 1950-talets andra hälft.

Teak samt mahogny. Två hurtsar med tre lådor vardera. L 135 B 70 H 73. Nyckel finns.

Smärre bruksslitage. Obetydliga märken i skiva.

Utropspris
6 000 SEK