FLASKOR, 2st, snarlika, flintgods resp porslin, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

Med proppar. Dekor av kineserande figurer och blommor i blått, rosa, brunt och guld. Med texten Th. Winborg & Co. H 22.

Krakelyr och missfärgningar. Enstaka nagg. Lagning.

Utropspris
900 SEK