Förgyllda. Skaft med kannelering, rund fot med reliefdekor av bl a rosor och blommor. Dekor föreställande krans med frukter under ljuspipa. Lösa manschetter. H 26.
Slitage. En med smärre spricka i skaftets kannelering. Båda fötter något ojämna.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.