MATSALSBORD, nyrenässans, 1800-talets slut.

Bemålat trä. Diam. 120, h 74. 3 iläggsskivor á 50.

Senare bemålning, visst slitage, senare skenor, avslag på ett ben.

Utropspris
12 000 SEK