KOPP MED FAT, porslin, A. Popov, Ryssland, 1800-talets mitt.

Snäckformad, polykrom dekor med förgyllningar. Koppens hänkel och fotring med korallmotiv. Under glasyren märkt AP i blått. H 9.

Slitage, repor.

Utropspris
500 EUR