SPEGEL. Senbarock, tidigt 1700-tal. Sannolikt Burchard Prechts verkstad.

Uppsvängt krön med urna. I ramen infällt spegelglas med målad dekor av blommor och geometriskt mönster. Märkt 1671. H 110.

Renoverad och kompletterad. Slitage, sprickor, spricka i glaset.

Utropspris
10 000 SEK