BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, 1900-talets början.

Rund urtavla flankerad av kolonner i förgylld mässing. Urhus i onyx. Sockel med plakett bärande text: " Presented to B Stacey By the officers and porters of the London Hospital. As a token of esteem and respect on his retirement after 40 years service at that institution. Dec 12th 1905". H 40. Nyckel finns.

Kantnagg, skador. Repor. Ej funktionstestad. Urtavla med spricka. Pendel finns.

Utropspris
2 500 SEK