SIDEBOARD, "Cube x", Werner Aisslinger, Interlübke, 2000-tal.

Högblank vitlack, tre sektioner, en låda och två uppfällbara dörrar. 195 x 50 cm, höjd 31 cm.

Obetydligt slitage. OBS, saknar täcklister på bilden.

Proveniens

Inköpt på Nordiska Galleriet.

Modellen formgiven år 2002.

Utropspris
8 000 SEK