SOFFA, gustaviansk provins, 1800-tal.

Vitmålad och bronserad. Rak rygg med lodräta bladhölstrade spjälor. Raka kannelerade ben. Stoppad sits. Dekor av marguritter. Längd 185, höjd 90 cm.

Renoverad. Slitage, smärre skador.

Utropspris
4 000 SEK