PARTI SILVER, 8 delar, bl a Zacharis Lundqvist, 1800-tal. Totalvikt ca 353g.

1 matsked, Zacharis Lundqvist, Stockholm, verksam 1838-1847, L ca 22.
1 bordssked, L ca 18.
1 bordsgaffel, L ca 17, 5.
1 kniv, L 17, 5.
1 fiskformad serveringssked med skaft i ben, L ca 33.
1 tändare, Grey & Co, Chester & London, 1900-tal, L ca 5,5.
2 salt och pepparkar i form av fiskar, Moskva, 1800-tal, L ca 7,5.

Slitage, repor. En av fiskarna saknar en fena. Tändare är ej funktionstestad. Totalvikt inkluderar skaft i ben.

Utropspris
1 500 SEK