PARTI SILVER, 11 delar, bl a GAB 1909. Tot vikt (exkl ljusstakar m fylld fot) ca 304g.

Mindre bägare, 2 dosor varav en med dekor av franska liljan, ett etui, sockerruska, servettring, 3 skedar i olika storlek "Svensk spets" delvis förgyllda. Ett par ljusstakar med fylld fot. Saltkar i blått glas och nysilver medföljer. L 8-21,5. H 5-11.

Slitage. Repor. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK