PARTI SILVER, 15 delar, bl a Nils Hellberg, Stockholm, verksam 1784- 1801. Totalvikt ca 539g.

1 såssnipa, Stockholm, tidigt 1800- tal.
4 skedar av större modell, bl a Nils Hellberg, Stockholm, verksam 1784- 1801. L ca 22-28.
6 mockaskedar med tillhörande servettring, med samiskt motiv, 1939. L ca 11,5 respektive ca 4.
2 sylt- och konfektskedar. L ca 15.
1 sked, med motiv av den norske äventyrsmannen Amundsen och dennes färd till nordpolen, Bergen, 1920-tal. L ca 12,5.

Slitage, repor och nagg.

Utropspris
2 500 SEK