SERVIS, flintgods, 89 delar, "Rococo", Gustavsberg, 1800-talets slut.

Fiskfat med galler, 3 såsskålar på fat, såskanna, 3 karotter med lock, 7+1 uppläggningsfat, 11+3 djupa tallrikar, fat, kanna, 17+16 flata tallrikar, 11 assietter, 5+2 tekoppar, 4+2 kaffekoppar, 13 fat till koppar olika storlekar.

Krackelyr i glasyr. Missfärgningar. Nagg. Enstaka delar med genomgående sprickor.

Utropspris
5 000 SEK