PARTI GLAS, 3 delar, bl a Vicke Lindstrand Kosta.

Vas signerad Nai Saefong, blå- och vitmönstrad med utsvängd mynning H 18. Skål i delvis rökfärgat glas, stämpelsign Lindstrand Kosta, numr L H 1027 Diam ca 20 H 10. Plakett i röd samt vinröd glasmassa med reliefmotiv av kvinna med hund, Art Deco, möjligen Stig Blomberg 9 x 11,5.

Slitage. Repor.

Utropspris
1 500 SEK