Madeleine Pyk – en samling F769

RAKSKRIN på STÄLLNING, sent 1700-tal.

Fanérad i bla. mahogny och rotfanér. Front med låda samt klaff med bakomvarande hyll och lådinredning. L 42, b 26, h 83.

Senare benställning. Torrsprickor, fanérskador, skada på klaff / del saknas. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK