ARMLÄNSTOLAR, ett par, samt STOLAR, 2 st. Nyrokoko, 1800-talets senare hälft, troligen Ryssland.

Fanerade med pyramidmahogny. Svängda ben, stoppad sits och rygg.

Kraftigt slitage, smärre fuktskador och fanér bortfall. Skadad klädsel. Lagningar etc.

Utropspris
2 000 SEK