BLÄCKSTÄLL, silver, rokokostil, Samuel (Sam.) Pettersson 1859-1898(1965) Linköping. Tot vikt (exkl glas) ca 217g.

Bläckbehållare i klarglas. Ornamenterad dekor i form av grenar med löv. Otydliga stämplar. H 13.

Slitage. Repor.

Utropspris
2 000 SEK