PARTI PORSLIN, 3 delar, bl a Karl Lindström, Rörstrand, Sverige, 1900-tal.

Griskanna, flintgods. H ca 22.
Fiskfat, stengods. L ca 40.
Skål med lock. Karl Lindström. H ca 6, B ca 13.

Slitage, repor, sprickor i glasyr.

Utropspris
2 500 SEK