Allmoge
354872

KRONSKÅP, allmoge, Dalarna, bär dat 1798

Brun kurbitsmålning. Upphöjt krön. Över och underskåp med dörrar. L ca 92, b ca 50, H 210. Nyckel finns.

Slitage, repor, delvis renoverad samt kompletterad, smärre skador, invändigt ommålat.

Utropspris
5 000 SEK