RECHAUD, silver, Mexiko, 1900-tal. Tot vikt ca 3705g.

Bordsvärmare på ställning med brännare. Svängda ben. Brickfat med lock. L 51, B 31, H 19.

Bruksslitage. Repor. Totalvikt inkl trähandtag och veke.

Utropspris
14 000 SEK